Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon bugün mevcut olan en etkili lazer epilasyon çözümlerinden biridir. Ayrıca dört mevsim uygulanabilir. Birden fazla lazer dalga boyu ve teknolojisi ile buz lazer, kullananların tüm yıl boyunca en geniş hasta ve kıl tiplerini tedavi etmelerine, tedavileri hızlı ve rahat bir şekilde yönetmelerine ve mümkün olan en iyi klinik sonuçlara ulaşmalarına izin verir. Her zaman inovasyonun ön safında yer alan Alma markası, size sektördeki en gelişmiş epilasyon çözümlerini getiriyor.

Buz lazer, daha uzun süre tedavi sırasında cildi soğutan gelişmiş bir soğutma teknolojisidir. Buz Lazer soğuk safir ucu, kıl foliküllerinin tedavi edildiği dermis içindeki ısıyı korurken cilt yüzeyindeki yanık riskini en aza indirir. Temas Soğutma, hasta konforunu artırır, tedavileri her zamankinden daha keyifli hale getirir.

Buz lazer, Alexandrite dalga boyuna dayalı bir diyot lazeri kullanarak, melanin kromoforu tarafından daha iyi enerji emilimine olanak sağlayan atılım epilasyon teknolojisi sunar. Alexandrite dalga boyunun temas soğutması, tedavi kapsamı, rahatlığı ve diyot lazerin az bakım gereksinimiyle birleştirilmiş güçlü emilimi, en geniş kıl tipleri ve renk yelpazesi için, özellikle açık renkli ve ince tüyler için ideal bir çözüm sağlar.

Konforlu Bir Buz Lazer Epilasyon Teknolojisi

Buz lazer epilasyon sistemi, devrim niteliğindeki soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız bir lazer epilasyon deneyimi sunar. Daha etkili sonuçlar ve minimum rahatsızlık için Süper Epilasyon (SHR) teknolojisini kullanır. Tüm cilt tiplerinde (lazer epilasyon için bir ilk olan tabaklanmış deri dahil olmak üzere), tüm yıl boyunca, herkes için güvenli ve kalıcı bir şekilde kıllardan kurtulmak üzere herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Buz  Lazer Epilasyon nasıl çalışır?

Buz Lazer, safir diyot lazeri çevreleyen soğutma pompaları ile yenilikçi bir soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız Süper Epilasyon sağlar. Sistem yavaş yavaş kıl folikülüne zarar vermek ve yeniden kılın oluşmasını önlemek için gerekli sıcaklığa kadar ısıtmak suretiyle çalışır. Kıl folikülü, lazerin ışığını emen pigmentasyonu (melanin) hedefleyerek hasar görür. Bu kademeli ısıtma yüksek frekanslı kısa lazer atışları sağlanırken, BUZ teknolojisi temasta cildi soğutarak, daha az ağrılı epilasyon için ufak yanıkları ve kızarıklıkları önler.

Lazer epilasyon ağrılı mıdır?

Lazer epilasyon sırasında, hastalar yapışma hissi bildirir. Çoğunlukla, lazer açıkken çıkan buz lazer hissini kaplayacaktır. Az sayıda hasta, birkaç gün içinde azalan tedavi bölgesinde küçük kaşıntı, kızarıklık veya şişlik bildirmektedir.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Hem erkeklerde hem de kadınlarda etkili olan lazer epilasyon, estetik kaygıya yol açan istenmeyen vücut tüylerinin lazer cihazı ile yok edilmesidir. Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziki ve hormonal yapısına, cilt ve kıl rengine, uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların sertliğine göre değişkendir. Koltuk altı, bacağın alt kısmı, bikini bölgesi gibi alanlar 4 ile 8 seans, yüz, kol ve sırt gibi bölgeler 6 ile 12 seans sürebilir. Farklı bir deyişle vücut tüylerine rengini veren melanin adlı madde, lazer ışınlarının daha iyi emilmesini sağlar. Dolayısıyla koyu renkli vücut tüyleri, lazer epilasyonun oluşturduğu ani ısıya daha fazla maruz kalır. Lazer ışının tutulumunun kolay olması, bu türdeki tüy foliküllerinin daha çabuk yok edilmesine olanak sağlar. Açık renkli vücut tüylerinin lazer epilasyon ile yok edilmesi, koyu renklilere kıyasla daha zor olmasının sebebi de budur.

Erkeklerde lazer epilasyonun farklılığı nedir?

Öncelikle hemen belirtilmelidir ki, teknik olarak erkek ve kadınlarda lazer epilasyon uygulaması arasında fark yoktur. Bundan dolayı bu sayfada yanıt bulmadığınız sorular için, “lazer epilasyon” web sayfamıza bakabilirsiniz. Erkeklerde kıl köklerinin hacmi kadınlara göre daha büyük olduğu için, lazer ışınını daha iyi absorbe edebilmektedirler. Bundan dolayı lazer epilasyon erkeklerde daha kısa sürede bile sonuç verebilmektedir. Lazer epilasyonda kısa sürede sonuç almayı belirleyen en önemli unsurlar ise cilt rengi ve kıl renginin durumudur. Cilt ne kadar açık, kıl rengi ne kadar koyu ise sonuç o kadar kısa sürede alına bilmektedir.

Gebze Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Gebze’de lazer epilasyon fiyatları veya kampanyalı paket bilgisi almak için Whatsapp yada iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

Gebze Lazer Epilasyon Merkeziniz Nerede?

Adresimiz, Hacı Halil Mah. Cumhuriyet Meydanı 1219 Sok. Ptt Yanı No:4 Kat:3 Gebze / Kocaeli‘dedir.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!