Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer Epilasyon soğuk başlıklı ucu ile ağrısız ve acısız bir yöntem olup en hızlı işlem yapabilen bir tekniktir. Hemen hemen her yerde yaygın olarak kullanılan gelişmiş yüksek teknolojili buz lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulun. Her mevsimde uygulanabilen, bütün kıl tiplerine uygun olan, seans süresini neredeyse yarıya indiren bir tekniktir.

Buz Lazer Epilasyon Neden Tercih Edilir?

Kadınların hatta erkeklerin bile en büyük sorunlarından birisi olan istenmeyen tüylerden kurtulmak buz lazer epilasyon ile mümkün. En çok tercih edilen, en kısa sürede ve en rahat uygulanabilirlik ile tüylerinizden hemen arının. Özellikle diğer epilasyon türlerine göre atış hızı ve uygulanış tarzı bakımından diğerlerine oranla daha geniş açı ile yüzeyleri etkilemesi bakımından en çok tercih edilen yöntemdir.

Buz Lazer Epilasyon Kimlere Yapılabilir?

Uygulamaya engel olmayacak herhangi bir sağlık problemi yaşamayan herkese yaptırılabilir. Kıl oluşum süreci tamamlanmış herkese uygulama yapılır. Hamilelik süreci içerisinde uygulama tercih edilmemektedir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulama Süreci

Buz lazer epilasyon uygulaması diğer lazer epilasyon türlerine göre daha kısa sürede bitmektedir. Bu nedenle seans süresi bakımından sadece 35-40 dakikada tüm vücudunuzda rahatlığa ulaşabilirsiniz. Seans süreci ortalama olarak 6 seansla kişiden kişiye değişebilmektedir. Uygulanan bölge tamamen temiz olması gerekmektedir. Bu sayede tüylerin azaltılması daha kolay olur. İşlem bittikten sonra uygulama yapılan bölgede herhangi bir kızarıklık ya da tahriş oluşmuyor.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları;

  • Yaz aylarında uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Tüm cilt tipine uygundur.
  • Kılın rengine ve kalınlığına bakılmadan oldukça başarılı bir şekilde uygulanır.
  • Erkek hastalar içinde en uygun ve en güvenli lazer sistemidir.

Buz Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mıdır?

Uygulanan lazer epilasyonun kalıcı yan etkisi olmamakla birlikte hassas ciltlerde kızarma ve hafif kabarmalar olabilir ama bunun etkisi birkaç gün içinde geçecektir.

Erkeklerde lazer epilasyon ağrılı mıdır ve bir yan etkisi var mıdır?

Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması modern cihazlar ile oldukça konforlu geçmektedir. Cihazların soğutucu üniteleri acı hissini büyük ölçüde engellemektedir. Bazı bölgelerde lazer ışını atışı sırasında anlık hafif bir batma hissi oluşabilmektedir. Lazer ışının bir yan etkisi yoktur, kişiye uygun dozlarda kullanıldığında da herhangi bir iz bırakmamaktadır.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması öncesi hangi konulara dikkat edilmelidir?

  • Erkekler genellikle kullanmasa da ağda, epilatör gibi yöntemler ile kılların kökünden alınmaması gerektiği hatırlatılmalıdır. Eğer böyle bir durum varsa epilasyon uygulaması 3 hafta sonra yapılabilmektedir.
  • Uygulama yapılacak bölgelerin tüy yapısının belirlenmesi amacıyla ilk seans için kılların jilet ile de kesilmeden gelinmesi tedavinin belirlenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Erkekler lazer epilasyon yaptırmayı hedefliyorlar ise mümkün olduğunca bronzlaşmaktan (güneş veya solaryum ile) kaçınmalıdırlar. Ayrıca kıllarda kimyasal maddeler ile sarartma işlemi de yapılmamalıdır.
  • Retinoik asit (Roacuttane gibi) içeren ilaçların kullanımı sırasında lazer epilasyon uygulanamamaktadır.

Ümraniye Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Ümraniye’de lazer epilasyon fiyatları veya kampanyalı paket bilgisi almak için Whatsapp yada iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

Ümraniye Lazer Epilasyon Merkeziniz Nerede?

Adresimiz, Atatürk Mahallesi Alemdağ Cad. No:14/16 Ümraniye’dedir.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!