İnsan cildi; doğumdan başlayarak çok değişik etkenlerle yıpranır. Cildin derinlemesine temizlenmesiyle başlayan bakım işlemi, cildin yapısına (yağlı, kuru, normal) göre farklı yöntemler ve farklı ürünler gerektirir. Bu yöntem ve ürünleri seçerken işlemi yapacak kişilerin konularında uzman, işlemin yapıldığı ortamların ve alet / cihazlarının hijyenik olduğundan emin olmak gerekir.

Cilt bakımı neden yapılmalı?

Normal sağlıklı bir cilt 28 günde bir hücrelerini yeniler. Bu süre aralığında yenilenen cilt yumuşak, parlak ve canlı görünür. Ancak günlük yaşamımızda; UV ışınları, makyaj malzemeleri, sigara dumanı, kirli hava, stres ve yanlış beslenme gibi etkiler cildimizde erken yaşta kırışıklık, deformasyon gibi problemlere neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildin temiz ve bakımlı olması çok gereklidir.

Cilt bakımı nasıl yapılır?

 • Cilt önce cilt tipine uygun temizleyicilerle temizlenir.
 • Cildin ölü tabakası peelingle temizlendikten sonra 15-20 dk buhar ve ozon verilir.
 • Siyah noktalar komedon sıkma ile temizlenir.
 • High frekansla cilt sakinleştirilir.
 • Cilde uygun maske sürülüp 15-20 dk bekletilir.
 • Nemlendirici ve masaj işlemi ile cilt bakımınız bitirilir.

Cilt bakımından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Cilde el temasında bulunulmamalı ve 24 saat makyaj yapılmamalıdır.

Güneşe çıkılmamalı ya da mutlaka güneş koruyucusu kullanılmalıdır.

Cilt Bakımından tek çeşit bir işlem gibi bahsedilemez. Her kişinin cilt tipi farklıdır. Bunun yanında farklı cilt problemleri de mevcuttur. Kişiye ve probleme yönelik cilt bakımı yapılmalıdır.Genel bahsedilecek olursa;

 • Normal Cilt Bakımı
 • Akne Bakımı
 • Yağlı ve Kuru Cilt Bakımı
 • Lekeli cilt Bakımı
 • Antiaging Bakım diye sınıflandırabiliriz. Her biri kişiye özel planlanmalı ve uygulanmalıdır.

Antiaging bakımlar genellikle ihmal edilir ve genellikle yaşlılık izleri görülmeye başlandığında başlanılır. Peki o zaman Antiaging bakım nedir?

Antiaging Bakım

Cildin ihtiyacı olan kollajen, elastin içeren özel maskelerin uygulanmasıdır. Özellikle 35 yaş sonrası bay ve bayanlarda sık uygulanan bir bakımdır. Cilt bakımının maskelerle ve vitaminlerle zenginleştirilmiş özel bir uygulamasıdır. Özellikle yüz mezoliftingi sonrası çok etkili bir bakım programıdır. Plesenta vs gibi özel nem maskeleri kullanılır.

Anti-Aging, kelime anlamı itibariyle “yaşlılığa karşı” demektir. Anti-Aging terimi tıbbi olarak aktif tedbir alma veya koruyucu tıp uygulaması olarak nitelendirilebilir.

Anti-Aging vitamin ve hormon replasmanından başlayıp, diyet, egzersiz ve stresle mücadele etmeyi de kapsayan ve kozmetiğe dek uzanan geniş kapsamlı bir tedavidir. Anti-Aging türlü medikal ölçümlerin kombine olarak gözden geçirilerek yaşlanma sürecinin geciktirildiği, geriletildiği tedavi şeklidir.

Anti-Aging tedavisinin temel unsurları;

 • Antioksidan, mineral ve diğer vitamin eksikliklerinin giderilmesi
 • Hormon replasmanı
 • Kişiye özel Anti-Aging diyet
 • Egzersiz programı
 • Cilt bakımı ve kozmetik cerrahi

Aquapeel

Aquapeel uygulaması su basıncı ve vakum gücü kullanılarak medikal bir cilt bakımı sistemidir. Cildin kontrolsüz bir hasar görmesini engelleyerek derinlemesine bir temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak amaçlanmaktadır.

Aquapeel’in Uygulanması

Aquapeel ile cilt bakımında öncelikle cilt, temizleyici solusyonlarla ozonlu buhara tutulur. Sonrasında Aquapeel cihazı devreye girer. Basınç ve vakum bir arada kullanılır. Aşama aşama ciltte istenilen etkiye göre hazır solusyonlar basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir. Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmaya çalışılır. Böylece cildin, bakım için kullanılan ürünlerden daha iyi faydalanabilmesi amaçlanır.

Kullanımı 3 Basamaktır;

 1. AquaAHA: İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksik Asit) bulunan solüsyon ile Aquapeel.
  Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını yardımcı olur.
 2. AquaSA: İçeriğinde düşük oranda SA (Salisik Asit) bulunan solüsyon ile Aquapeel.
  Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar Salisik Asit’in etki etmesine olanak sağlayarak cildin temizlenmesine yardımcı olur.
 3. AquaMS: İçeriğinde yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon ile Aquapeel.
  Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. AquaAHA ve AquaSA basamaklarından sonra cildin yatışması ve bol nem almasına yardımcı olur.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!

Adres : Hacı Halil Mah. Cumhuriyet Meydanı 1219 Sok. Ptt Yanı No:4 Kat:3 Gebze/ Kocaeli