İdeal kaş şeklinize yeniden kavuşmanız ve doğal bir görünüm kazanmanız Microblading ’le mümkün.

Microblading uygulamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz?

Yüzünüze ifadesini veren en önemli önemli unsurlardan olan kaşlar bazen yanlış uygulamalar sonucu doğal görünümlerinden uzaklaşabiliyor ve şekillerini kaybedebiliyor. Eğer kaşlarınızın şeklinden memnun değilseniz, kaşlara özel üretilen vitaminden kullanarak, boya ve yanlış alım sonucu incelen kaşlarınızın şeklini eski haline döndürebilirsiniz. Ancak eğer kaşlarınız genetik olarak inceyse, bu durum kaş vitaminiyle düzeltilemez. Genetik olarak ince kaşlar için, biz güzellik uzmanları olarak microblading yöntemini öneriyoruz.

Microblading işleminin en ideal uygulanış yöntemi kıl tekniği. Kıl atışlarını yaparken boşluk bırakmaya dikkat etmek de önemli. Eğer gerekirse, kısa bir zaman sonra rötuş da yapılabiliyor, böylece ortaya daha doğal bir kaş görüntüsü çıkıyor. Deriye çok fazla giriş yapıldığında ise kaş zamanla yeşil veya gri renkte bir dövmeye dönüşüyor ve istenmeyen bir görüntü ortaya çıkıyor.

Microblading uygulamasının en büyük avantajı kök boyalarla adını duyurması oldu. Bu kök boyalar bir veya iki yıllık olmakla beraber teninizde asla renk değişimine uğramıyor, güneşte oksitlenmeden solarak teninizi terk ediyor. Benim 8 yıldır en çok dikkat ettiğim ve öğrencilerime de nasihat ettiğim en önemli detay kullanılan boyalar. Çünkü kötü boyalarla yapılan kaşlar 1 veya 2 yıl sonra mecazi anlamda göz çıkarıyor!

Size tavsiyem uzmanınızı muhakkak iyi araştırmanız. Ne yazık ki sterilizasyondan bir haber olan birçok kuaför salonu bile bu işe kollarını sıvamış durumda. Önce gideceğiniz merkezin bu işe uygun olup olmadığına şöyle bir bakın, ortam sterilizasyonunu yapan uzmanın referans resimleri ve iğnelerinin mutlaka gözünüzün önünde açılmış olmasına dikkat edin.

Microblading kaş tasarımı kimler için uygun değildir?

Hamile kadınlar, şeker hastaları, kan ve pıhtılaşma bozukluğu olanlar ile psikolojik rahatsızlığı olanlar, microblading için uygun adaylar değildir.

Microblading uygulaması, seyrek kaşları olan danışanlarımız için harikadır. Cilt durumuna ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, uygulamanın kalıcılığı 6-12 ay arasında sürmektedir.

Microblading öncesi nelere dikkat edilmeli?

1. Bir hafta öncesinden cımbız veya ağda uygulamasından kaçınılmalıdır.

2. Doğrudan güneş ışığı ile temas etmeyin.

3. İşlemden önce 14 gün herhangi bir yüz bakımı veya peeling uygulamasından kaçının.

4. Herhangi bir retinol veya A Vitamini ürününü bir ay öncesinden kullanmayı bırakın.

5. Gün içinde egzersiz yapmaktan kaçının.

7. İşlemmden önce en az 7 gün, balık yağı veya E Vitamini almayın (bunlar doğal kan sulandırıcıdır).

8. İşlemden önce en az 3 gün kaşlarınızı boyamaktan kaçının.

Microblading sonrası koyuluk nasıl geçer?

Microblading uygulaması sonrası iyileşme, ortalama 1-2 hafta sürmektedir ve işlem bölgesinde kabuklanma tamamen normaldir. Kabuklar, birkaç gün içinde kendiliğinden düşmektedir. İşlemden sonraki ilk 1 hafta, kaşlarınızın renginin hafif kızıl ve daha koyu görünmesi tamamen normaldir. Microblading sonrası koyuluk, işlemden sonraki 2 hafta içinde geçmektedir.

Microblading Kaş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılında Microblading kaş fiyatı İstanbul ili içerisinde 750 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.  Fiyatların değişken olmasının diğer sebepleri arasında, uygulamayı yapan kişinin acemi olması ve kullanılan malzemelerin orijinal malzemeler olmaması da yer almaktadır.

Microblading kaş tasarımı fiyatları şehirlere göre farklılık gösterecektir. İstanbul’da ise bulunduğunuz lokasyon ve gideceğiniz klinik ve güzellik merkezine göre ücretleri değişiklik gösterecektir.

İstanbul’ da Hangi Bölgelerde Hizmet Vermekteyiz?

Uluslararası Phibrows sertifikasına sahip olan Uzm. Est. Seher Tunalı, 3D Microblading kıl tekniği ile kaş tasarımı uygulamasını Kadıköy, Pendik, Ümraniye ve Gebze şubelerinde siz değerli danışanlarına sunmaktadır.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!