Şiirlere, şarkılara ilham veren gözler en önemli organlarımızdan biridir. Bakışları anlam içeren gözlerin her zaman göz altı bakımı ve göz çevresi bakımı yapılmalıdır, özellikle 30 yaşından sonra daha belirginleşen kaz ayağı denilen bölgenin bulunduğu yerde kırışıklık artmaya başladı ise sizlere vereceğim göz altı ve göz çevresi bakımı maskeleri ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.  Göz altı bakıma yapılırken daima dikkatli olmak gerekir. Unutmayın göz çevresindeki deri normal deriden 7 kat daha incedir, bu yüzden göz çevresi bakımı yapılırken kullandığım maske tarifleri yada kozmetik ürünleri kullanırken dikkatli olmalısınız. Cilt yapınıza uygun olan bir bakım ürünü göz çevrenize uygun olmayabilir. Sizler için göz çevresi için bakım ürünleri seçiminde genelde doğal ürünleri seçmeye çalıştık.

Göz çevresinde bulunan deri zamana karşı koyamaz ve belli bir yaştan sonra yıpranmaya başlar, bu doğal etkinin yanında birde, sigara, alkol, kozmetik ürünler, yanlış göz çevresi bakımı, stres, düzensiz yaşam, uyku düzeni sonucu çöz çevresinde kırışıklık oluşmaya başlar.

Belli bir yaştan sonra gülerken oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelerek dış görüntümüzü bozmaya başlar.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Yok Olur?

Makyaj temizliği yaparken yada peeling, cilt bakımı yada cilt temizliği yaparken göz çevresi ve göz altına her zaman dikkat etmeli ve bu uygulamaları hassas olan bu bölgeye yapmamalıyız. Göz çevresi bakımı diğer cilt bakım yöntemlerine nazaran daha faklı ve dikkatli yapılmalıdır. Göz çevresi kırışıklıkları için maske tarifleri uygularken doğal olan yöntemleri seçmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca göz çevresi kırıklıkları için krem alarak göz çevresi bakımı yapabilirsiniz. Tahriş etmeyen, göz altını nemlendiren kremler ile cildi beslemek ayrıca düzenli yaşam, uyku düzeni ile kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Göz çevresi bakımı

Göz çevresi cildini daima nemli tutmak ve bitkisel göz çevresi kremleri ile göz altı bakımıtamamlanabilir. Kırışıklıklar yeni yeni oluşmaya başladığında gerekli önlemleri alarak süreci yavaşlatmak için düzenli beslenme, sebze ve meyve tüketmek alışkanlık haline gelmelidir.Göz çevresine elleriniz ile her gün yapacağınız masaj ile sıkılaştırma ve cildi germe egzersizleri yapabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur

  • Düzensiz Uyku: Eğer düzenli bir hayatınız yok ise bundan ilk nasibi alacak kısım göz altı ve göz çevresidir. Tabi uyku düzenin bozuk olması ayrıca göz altı morlukları da göz çevresi kırışıklıklarına eşlik edecektir.
  •  Az Sıvı Tüketmek: Su tüketimi hayati organlarımız için önemli olduğu kadar cilt güzelliği ve kırışıklıkların oluşmasını engellemek için de tüketilmelidir. Günde en az 8 bardak su içilmelidir. Sun cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklıkların oluşmasını engeller.
  • Sağlıklı Beslenmek: Düzenli beslenme, sağlıklı doğal ürünler tüketmek, yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durarak hem sağlığınızı hemde cildinizi koruyabilirsiniz. Meyve ve sebze tüketerek cilt için gerekli olan vitamini alarak kırışıklıklara dur diyebilirsiniz.
  • Spor Yapmak: Siz hiç spor yapıp ta erken yaşlanan birini gördünüz mü, düzenli spor, yürüyüş, egzersiz yeterli oranda oksijen alıp uzun yıllar sağlıklı ve genç kalabilirsiniz.
  • Cildinizi Güneşten Koruyun: Güneş ışıklarının cilt üzerinde yarattığı tahribatı bilmeyen yoktur. Cildinizi güneşten koruyu göz çevresi kırışıklıklarını engellemek için kesinlikle güneş gözlüğü takın ve güneş kremi sürün.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske

Göz çevresi kırışıklıkları görünümü azaltmak ve daha önceden olan göz çevresi kırışıklıklarını durdurmak için göz için doğal bakım maskeleri hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Göz çevresi bakımı için kayısı çekirdeği yağı

Aktarlardan yada eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün olan kayısı çekirdeği yağını her iki elinizin işaret parmağına yeteri kadar alıp bunu göz altı kırışıklıkları olduğu bölgeye parmaklarınızla nazik hareketlerle uygulayın, bu işlemi akşam yatmadan 2 saat önce uygulayın, ayrıca cildinizin temiz olması gerekmektedir. Düzenli uygulandığında kırışıklıkların yok olduğunu cildinizin gerginleştiğini göreceksiniz. Kayısı çekirdeği yağı içerisinde bulunan bileşenler sayesinde göz çevresi bakımı için doğal bir üründür ve yan etkisi yoktur.

Göz altı bakımı için buğday yağı

Göz altında torbalar oluşmaya başladıysa tam size göre bir göz altı bakımı için maske tarifi var, Tamamen doğal olan buğday yağı ile göz altı bakımı yapabilirsiniz. Buğday yağı alırken dikkat etmeniz gereken konu ise ürünün son kullanma tarihi, en taze buğday yağını almanız daha iyi olacaktır. Buğday yağını işaret parmağınıza döküp göz altına ve göz çevresine masaj yapar şekilde uyguluyoruz ve iyice yedirmeye çalışıyoruz. Aynı şekilde akşam uygulayıp sabah kadar bırakıyoruz. Her gün uygulayabilirsiniz,, düzenli kullanıldığında kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Göz çevresine sıkılık veren yumurta akı maskesi

Protein yönünden zengin olan yumurta pek çok cilt bakımı tarifinde kullanıldığı gibi göz çevresini ve cildi germek için kullanılabilir. 1 adet yumurta akı, ince rendelenmiş ve dışı soyulmuş 1 adet havuç, 1 çay kaşığı kadarda aloe vera yağını cam kase içerisinde karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı hem cildimize hem göz altına ve çevresine uyguluyoruz. Ortalama olarak yarım saat bekledikten sonra su su le yüzümü yıkayıp işlemi bitiriyoruz. Çok etkili sıkılaştırıcı olan bu maske daha ilk kullanımda etkisini göstermeye başlıyor. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Göz çevresi kırışıklarını yok eden salatalık maskesi

Cilde iyi geldiği için sitemizde bile sıklıkla maske tariflerini verdiğimiz salatalık maskesini göz çevresi kırışıklıklarını durdurmak için kullanabilirsiniz. Yıpranan cildi onaran salatalık, göz altı ve göz çevresi bakımı için kullanılabilir. 1 adet orta boy salatalığı soyup  rendeliyoruz ve suyunu süzüyoruz, Elde ettiğimiz salatalık suyunu dolapta dinlenmesi için 1 saat kadar bekletiyoruz. Daha sonra göz çevresine uygulamak için önce çalkalıyoruz ve göz çevresine sürüp 30 dakika kadar bekliyoruz.

Yukarıda verdiğimiz bütün yöntemler denemiş olumlu sonuçlar alın maske tariflerdir. Göz çevresi kırışıkları kadar sorun olana başka bir konu ise göz altı torbalarıdır. Aynı şekilde evde hazırlayacağınız maskeler ile bu sorundan da rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!