Kirpik kıvırıcılarla uğraşmaktan bıkanlar burada mı? Buyurun “Kirpik Lifting”i incelemeye… 🙂

 

Günümüzün en trend uygulamalarından olan kirpik lifting, kirpikleri 2-3 ay süreyle kıvırma ve kaldırma işlemidir. Peki bu uygulama hangi aşamalardan oluşur? Kirpikler nasıl uzun süre kıvrık ve kalkık kalır?

Uygulama, kirpik çizgisine silikon bir ped yapıştırılmasıyla başlar. Kirpikler tek tek geriye doğru taranarak yapıştırılır. Hemen ardından, kıvrıklığı sağlamak için kirpiklere mikro çubuklarla özel bir jel solüsyon sürülür ve bu solüsyon 15-20 dakika bekletilir. Bu aşamanın ardından bir kez daha farklı bir solüsyonla kirpiklerin kıvrıklığı desteklenir. Son olarak kirpiklere renk veren bir solüsyon daha uygulanır; keratin bakımı yapılarak uygulama tamamlanır.

Kirpik lifting uygulaması, 45-60 dakika kadar sürmektedir. Uygulamanın kalıcılığı, kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 2-3 ay olacaktır.

Kirpik liftinginde nelere dikkat etmek gerek?

Unutmadan; kirpik lifting uygulamasından sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz, ancak göz makyajı ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemelisiniz. Kimyasal ürünlerin kullanıldığı bu uygulamayı yaptıracağınız kişinin uzman olduğundan ve hijyen koşullarını sağladığından muhakkak emin olmalısınız. Son olarak kontakt lens kullanıyorsanız uygulamadan önce çıkarmalı, göz makyajınızı kusursuz bir şekilde temizlemeli ve arpacık, alerji, tahriş durumlarında uzmanların bu uygulamayı yaptırmamanızı önerdiğini bilmelisiniz. Konuyla ilgili sorularınız için de bana ulaşabilirsiniz! 🙂

Sağlık ve güzellikle kalın…

Adres : Osmanağa Mah. Bahariye Cad. No:40/2 Kadıköy

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!