Dipliner nedir? Nasıl kullanılır?

Merhaba hanımlar!

Bakışlarımızı canlandıran ve makyaj yapma süremizi kısaltan kalıcı dipliner uygulamasını kaleme alıyorum. Umarım keyifle okur, sorularınıza cevap bulursunuz. 🙂

Hepinizin bildiği gibi göz makyajı, makyajımızın en uğraştırıcı ama en çarpıcı parçası. Göz makyajında ise en çok vakit alan ve en etkili sonucu veren elbette dipliner/eyeliner uygulaması. El pratikliği isteyen ve genellikle uygulamada zorluk çekilen bu iki ürün, kalıcı makyaj yöntemiyle makyajın en zor kısmı olmaktan çıkmış durumda! 🙂 Peki bu uygulama güvenli midir, nasıl yapılır, kalıcılığı ne kadardır? Detaylarını birlikte inceleyelim.

Dipliner, adından da anlaşılacağı üzere kirpik diplerine; göz kapağının bittiği, kirpik hattının başladığı bölgeye uygulanıyor. Eyeliner’dan farklı olarak daha ince bir çizgi olarak çekilen dipliner, bu özelliğiyle çok daha doğal ve derin bir görünüm sağlıyor.

Kalıcı dipliner uygulaması hakkında en çok merak edilen ‘’Kalıcı dipliner aslında dövme midir?’’ sorusuna gelecek olursak; hayır, bu uygulama bilinen dövme tekniklerinden oldukça farklı. Her şeyden önce, kalıcı makyaj uygulamaları için özel olarak üretilen boyaların kullanılması, bu boyaların cilde zarar vermeyen doğal içerikli boyalar olması ve herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmama garantisinin olması; bu tekniği kalıcı dövmeden ayıran en önemli noktalardır.

Bir diğer önemli konu; uygulamanın kalıcılığını belirleyen temel faktör ‘’sizsiniz’’. Kalıcı dipliner tekniği, uzman kişiler tarafından kaliteli ürünler kullanılarak yapıldığında 1,5-3 yıl kadar kalıcılık gösterse de kalıcılığı kişiden kişiye değişir.

Son olarak; kalıcı dipliner uygulamasının hem sade/doğal makyaj yaptığınız günlerde hem de ağır ve iddialı makyajlarınızla oldukça uyumlu bir sonuç vereceğini belirtmek istiyorum.
Kalıcı makyaj uygulamaları hakkındaki tüm sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Güzellikle kalın! 🙂

Adres : Osmanağa Mah. Bahariye Cad. No:40/2 Kadıköy

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!