Selülit Nedir?

Selülit özellikle kadınlarda görülen, cilt dokusunda meydana gelen ve cilde “portakal kabuğu” görünümü veren değişimlerin tümüdür. Selülit, cilt altı yağ hücrelerinde yağın birikerek, dokularda suyun tutulmasıyla ortaya çıkan bir sorundur. Bir başka deyişle kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

Silhoutte® ile Selülit Tedavisi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Silhouette, Endermoterapi prensibi ile çalışan, vakum – roller programlı bir cihazdır ve özellikle selülit, bölgesel yağlanmaların ve kilo artışı (obesite) problemleri için geliştirilmiş özellikle A.B.D de kullanılan A.B.D malı bir cihazdır. Silhouette Amerika Birleşik Devletleri’nin yetkin kurumu FDA (Food & Drug Administration) in selülit tedavisi konusunda belge verdiği, bir cihazdır.

Silhouette’in programlanmış negatif basıncı fiziksel bir enerji üretir ve onu kısmi yağlanma, skar revizyonu , cilt gençleştirme (Anti-aging), fiziksel rehabilitasyon ve kan dolaşımını arttırmak için insan vücuduna uygulanır. Kan dolaşımını ve aşırı yağ hücrelerince sıkıştırılan lenf dolaşımını arttırır. Özel tasarlanmış rollerlar sürekli bir kontraksiyon ile bağ dokusu ve yağ üzerinde gevşetme hareketleri aracılığı ile yağ hücrelerini çözer. Silhouette aşırı yağ hücrelerince neden olunan pörsük lifleri elastik lifler haline getirir ve deri elastikiyetinin tekrar kazanılmasına yardımcı olur. Güçlü emiş, yapışma ve dönüşü deri altı yağlarını ve kısmi obezite tedavisini kolaylaştırır.

Silhoutte® Aynı Zamanda :

* Vücut kontur düzeltmeleri, lokal inceltmeler, bölgesel zayıflama,

* Sarkık derinin elastikiyetini artırma,

* Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların ve düzensizliklerin giderilmesinde faydalıdır.

Silhoutte® Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlanan cihaz ile selülit tedavisi hiçbir şekilde ağrıya neden olmaz. Uygulama tamamen ağrısız olmasının yanı sıra stres azaltıcı ve rahatlatıcı etki sağlar.

Silhoutte® Tedavisi Hangi Aralıklarda Yapılmalıdır?

Haftada iki gün 35 dakikalık seanslar halinde, genelde 8-15 seans arasında uygulanır. Dahası Silhouette, rahatlatıcı masaj hareketiyle, stresinizi de azaltır.

Detaylı bilgi ve sorularınız için yazmaktan çekinmeyin 🙂 Güzellikle kalın!

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!