LED maske, karbon peelingi gibi cildin yeni ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan bir anti aging uygulamasıdır. Bu yöntem ile akne, sivilce, cilt lekesi gibi sorunlar üzerinde başarılı bir şekilde çözüm üretebilmektedir. Adını ışık yayan diod anlamına gelen Lighthing E iting Diod kelimelerinin kısaltılmasından gelmektedir. Cilt lekelerinin oluşumunu ciddi derecede yok eden son teknoloji uygulamalardan bir tanesidir.

LED Maske yöntemi oldukça güvenli bir uygulama olup cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Ayrıca radyasyon etkisi de olmadığı klinik araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

Her yaş için uygun olan Led Maske epilepsi hastalarına kesinlikle uygulanmaz. Led maskenin etkileri 1 veya 3 hafta arasında görülmektedir. SeanSlar genellikle 20 yada 60 dakİka arası sürmektedir uygulanan cildin ihtiyacına göre haftada ortalama 2 kez yapılabilmektedir.

LED Maske Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bu maskeyi diğerlerinden ayıran en büyük özellik sadece cilt güzelliği için değil, tedavi için de kullanılabilir olmasıdır. Sivilce, akne ve leke tedavisinde, cilt için eklem kas ağrıları tedavisi, yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde, sedef hastalığında yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde, yüzdeki ödem, şişlik, doku yenileme ve kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılır..

LED Maskede Hangi Renk Ne İçin Kullanılır?

YEŞİL IŞIK

Uygulamasının cildi sakinleştirici bir etkisi vardır ciltte fazla melanin üretimini engeller böylece cilt lekelerinin oluşumunu engeller.

MAVİ IŞIK

Aknelerin tedavisinde kullanılmaktadır mavi ışıktaki ofinite özelliği sayesinde aknelerin içerisindeki prphyrins bakterileri öldürülmüş olur.

KIRMIZI IŞIK

Genellikle hasarlı doku tedavisinde ve yaşlanmış dokuların yenilenmesini aynı zamanda geniş gözenekleri sıkılaştırır.

SARI IŞIK

Ciltte detoks etkisi yaratan maske kan dolaşımını düzenler.

Detaylı bilgi ve sorularınız için yazmaktan çekinmeyin 🙂 Güzellikle kalın!

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!