Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan istenmeyen tüyler, epilasyon ile tarih oldu. Bu teknolojinin geldiği en son nokta olarak da buz lazer epilasyon, en kısa sürede ve en konforlu şekilde tüylerden arınmaya olanak veriyor.

Buz lazer epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için başarılı bir yöntemdir. Özellikle de buz lazer epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bir atışta çok daha geniş yüzeyleri etkilemesi seans sürelerinin de kısalmasına olanak tanımaktadır. Bununla birlikte buz lazer epilasyonun en son teknoloji ürünü olması onu yüksek etkili bir hale getirmektedir. Bu bağlamda ortalama 6 seans içinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon Yüz Bölgesi için Uygun Bir Yöntem midir?

Yüz bölgesinde çıkan tüy kıllar, tüm vücutta en hızlı uzayan kıllardır. Çünkü yüz bölgesi hormonsal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok daha derin köklere sahiptir. Bu bağlamda yüz bölgesine uygun epilasyon yöntemi seçilmezse cildin zarar görmesi ya da kıl kökleri yeniden uyanması mümkün olabilir. Buz lazer epilasyon ise ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olurken hissedilen acı da en düşük seviyededir. Eğer doğru kişiler tarafından uygulanırsa buz lazer epilasyonla yüz de dahil olmak üzere vücuttaki istenmeyen tüm kıllardan güvenli, konforlu ve kısa sürede kurtulmayı vaat eder.

Buz Lazer Epilasyon Her Mevsim Yaptırılabilir mi?

Buz lazer epilasyon, günümüzün en acısızdır ve konforlu yöntemi olduğu için ciltte herhangi bir tahrişe yol açmaz. Buz lazer epilasyon uygulaması esnasında cilde düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı yoktur ve hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Bunun için kişinin beyaz tenli ya da bronz tenli olması da hiç fark etmez. Ancak buz lazer epilasyon sonrası güneşlenecek olan kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir kremi ile korunmalılar.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ancak buz lazer epilasyon sonrasında hemen güneşe çıkmamak, seanslardan sonra 4-5 saat bekleyip ardından duş almak yeterli olacaktır.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması sonrası hangi konulara dikkat edilmelidir?

  • Lazer epilasyon sonrası hafif bir kızarıklık oluşabilmektedir. Uygulama sonrası tatbik edilen yatıştırıcı kremler ile bu durum birkaç saat içinde düzelmektedir.
  • Lazer epilasyon sorası duş alınabilir ancak cildi tahriş edebilecek kese gibi uygulamalardan kaçınmak gerekir.
  • Uygulama sonrası birkaç gün güneşlenmemek, ve daha sonra güneşten koruyucu kremlerin kullanılması gereklidir.

Kadıköy Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Kadıköy’de lazer epilasyon fiyatları veya kampanyalı paket bilgisi almak için Whatsapp yada iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

Kadıköy Lazer Epilasyon Merkeziniz Nerede?

Adresimiz, Osmanağa Mah. Bahariye Cad. No:40/2 Kadıköy’dedir.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!