Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan istenmeyen tüyler, epilasyon ile tarih oldu. Bu teknolojinin geldiği en son nokta olarak da buz epilasyon, en kısa sürede ve en konforlu şekilde tüylerden arınmaya olanak veriyor.

Buz epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için başarılı bir yöntemdir. Özellikle de buz epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bir atışta çok daha geniş yüzeyleri etkilemesi seans sürelerinin de kısalmasına olanak tanımaktadır. Bununla birlikte buz epilasyonun en son teknoloji ürünü olması onu yüksek etkili bir hale getirmektedir. Bu bağlamda ortalama 6 seans içinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Buz Epilasyon Yüz Bölgesi için Uygun Bir Yöntem midir?

Yüz bölgesinde çıkan tüy kıllar, tüm vücutta en hızlı uzayan kıllardır. Çünkü yüz bölgesi hormonsal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok daha derin köklere sahiptir. Bu bağlamda yüz bölgesine uygun epilasyon yöntemi seçilmezse cildin zarar görmesi ya da kıl kökleri yeniden uyanması mümkün olabilir. Buz epilasyon ise ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olurken hissedilen acı da en düşük seviyededir. Eğer doğru kişiler tarafından uygulanırsa buz epilasyonla yüz de dahil olmak üzere vücuttaki istenmeyen tüm kıllardan güvenli, konforlu ve kısa sürede kurtulmayı vaat eder.

Buz Epilasyon Her Mevsim Yaptırılabilir mi?

Buz epilasyon, günümüzün en acısızdır ve konforlu yöntemi olduğu için ciltte herhangi bir tahrişe yol açmaz. Buz epilasyon uygulaması esnasında cilde düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı yoktur ve hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Bunun için kişinin beyaz tenli ya da bronz tenli olması da hiç fark etmez. Ancak buz epilasyon sonrası güneşlenecek olan kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir kremi ile korunmalılar.

Buz Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ancak buz epilasyon sonrasında hemen güneşe çıkmamak, seanslardan sonra 4-5 saat bekleyip ardından duş almak yeterli olacaktır.

Adres : Osmanağa Mah. Bahariye Cad. No:40/2 Kadıköy

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!