fbpx
Telefon : +90 553 947 30 84
randevu@sehertunali.com

Çalışma Saatleri:
10:00 - 18:00

Osmanağa Mah. Bahariye Caddesi
No:40/2 , Kadıköy

Skip to Content

Saçlarınızı Soğuk Kışa Hazırlama Kılavuzu

Kış mevsiminin sert şartlarına karşı cikdinizi korumaya başladınız, peki ya saçlarınızı? Soğuk havanın saçlarınızda ortaya çıkardığı olumsuz etkiler cildinizdekilerle benzeşiyor. Unutmayın, saçlarınızın da bakıma ve biraz şımarmaya hakkı var. Saçlarınızı kışa hazırlayacak ipuçlarını sizin için derledik.

1/7

Doyurucu Nem

Soğuk hava nasıl cildinizi kurutuyorsa saçlarınıza da aynı etkiyi yapıyor. Bu yüzden derece iyice aşağı düşmeden saçlarınıza nem maskesi yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu adım saç tellerinizi şımartırken kabarmayı da engelleyecektir.

2/7

Sağlıklı Uçlar

Rutin bir şekilde saç kırıklarını aldırmak daha dayanıklı ve güçlü saçların olmazsa olmazı. Mevsimin getirdiği çevresel etkenlere karşı daha korumalı saçlar için kuaför randevunuzu geciktirmeyin. Randevularınız arasında kırık önleyici ürünler kullanarak saçlarınıza ekstra yardımcı olabilirsiniz.

3/7

Sıcak Şekillendirme

Derecenin düştüğü kış aylarında saçlar nemini yitirirken sizin de saça ekstra zarar verecek yöntemlerden uzak durmanızda fayda var. Bunların başında ise yüksek ısıyla saçları şekillendirmek geliyor. Uzaktan ve düşük dereceyle kurutmak dışında rutin olarak saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmamaya çalışın.

4/7

Hızlı Masaj

Günde yalnızca birkaç dakika saç diplerinize masaj yaparak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz, nasıl mı? Saç masajı kan dolaşımını artırarak saçların daha çok beslenmesini sağlarken aynı zamanda cildin doğal yağ üretimini hızlandırıp saçlara yeni bir nem kaynağı sağlıyor.

5/7

Buhar Banyosu

Saçlarınıza buhar banyosu yaptırmak kış gelmeden önce onlara güç vermek için etkili yöntemlerden. Saç derisini temizleyip dolaşımı hızlandıran buhar banyosu aynı zamanda saç tellerine nem kazandırıyor, yeni saç oluşumunu destekliyor ve uygulanan bakım ürünlerinin saç derisine daha hızlı nüfuz etmesini sağlıyor.

6/7

Yağ Hapsi

Saçlarınıza yağ bakımı yapmanın birçok faydası var. Nemli ya da kuru saça uygulayacağınız yağ bakımı, saçtaki nemi içeri hapsederken aynı zamanda soğuk havaların sert etkilerine karşı saç tellerine kalkan oluyor.

7/7

Saç Kalkanı

Saçlarınızı soğuktan korumanın en kolay ve hızlı yolu koruyucu bir aksesuar kullanmak. Özellikle soğuk havanın iyice etkili olduğu günlerde saçlarınızla soğuk hava arasına bir kalkan koymak en pratik tercih. Kış aylarında yün veya pamuklu ürünler saçtaki nemi emeceğinden araya ipek bir fular koyarak bu kaybı önleyebileceğinizi belirtelim.

Kaynak : Vogue

Bu Yılın Trendleri

Whatsapp

Hemen Ara

test