fbpx
Telefon : +90 553 947 30 84
randevu@sehertunali.com

Çalışma Saatleri:
10:00 - 18:00

Osmanağa Mah. Bahariye Caddesi
No:40/2 , Kadıköy

Skip to Content

Kapatıcılar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt makyajı dendiğinde kapatıcı ilk akla gelenlerden. Bu adım her ne kadar birçok kişi için olmazsa olmaz olsa da yine de çok sık yapılan bazı hatalar var. Kapatıcınızı uygularken neleri yanlış yapıyorsunuz, hangi uygulamalar ve ipuçlarıyla daha iyi bir sonuç alabilirsiniz? Kapatıcılarla ilgili doğru bilinen yanlışları ve hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlarını sıraladık.

1/5

Koyu göz altları için çok açık  tonlar kullanılmalı.

Koyu göz altlarının karşıt ürünü açık renkli kapatıcılar gibi gelse de aslında bu çok sık düşülen bir hata. Mor halkalara daha açık renkte ürün uygulamak göz altlarınızda gri tonlu bir sonuç ortaya çıkaracak ve göz altlarındaki doku eşitsizliğini, şişkinlik ve çukurları iyice belirginleştirecektir.

Kapatıcı alırken cilt tonunuzdan maksimum 1,5-2 ton açık bir ürün alarak makyajınızda daha harmonik bir geçiş ve doğal bitişli, kusursuz göz altları elde edin.

2/5

Kapatıcı uygulandıktan hemen sonra sabitlenmeli.

Kapatıcıyı uyguladıktan hemen sonra pudrayla sabitlemeyin! Bu adım göz altında daha kalın bir tabaka olmasına ve kapatıcının cakey bir görünüm vermesine sebep olabilir. Kapatıcı ve pudra uygulamanız arasına minik bir adım daha ekleyin. İnce bir kağıt mendil ya da yağ emici kağıtlar ile göz altındaki fazla yağı alın ve pudranızı öyle uygulayın.

Zaten kuru göz altlarınız varsa pudra kullanmayı bir kez daha düşünün. Concealırınızı makyaj sabitleyici sıktığınız bir süngerle harmanlayarak da makyajınızın tüm gün yerinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

3/5

Daha fazla ürün daha çok kapatıcılık demektir.

Bu maddede minicik bir doğruluk payı olsa da aslında yanlış. Daha fazla ve kat kat ürün uygulamak göz altlarınızda ağır bir görünüm oluşturabilir. Aydınlık bir görünüm için göz altınıza bir üçgen çizip içini komple doldurmaya sonra da süngerle cilde yedirmeye çalışmaya hiç gerek yok, bu görünüm fotoğraf ve videolar için oldukça iyi olsa da gerçekte göz altlarına ekstra yük bindiriyorsunuz.

Koyuluk neredeyse kapatıcıyı oraya sürün. Yüze hafif bir aydınlık vermek için göz pınarınızdan aşağıya doğru uygulayacağınız birkaç kapatıcı dokunuşu yeterli. Eğer çok koyu göz altlarınız varsa daha az ürün kullanmak için bir corrector’dan da faydalanabilirsiniz.

4/5

Kapatıcı tüm göz altına uygulanır.

Kapatıcı göz altlarına uygulanır evet, ancak tüm göz altına mı? İşte burada dikkat etmek lazım. Yüz makyajında açık renklerin herseyini yukarı çektiğini hatırlayın. Alt kirpik diplerinize kadar uygulayacağınız kapatıcı göz altlarınızı yukarı çekerek gözlerinizin daha kısık ve küçük olduğu etkisini verir.

Bunun için kapatıcınızı uygularken kirpik diplerinizi es geçin ya da kapatıcıyı sürdükten sonra gölge tonlu bir farla göz altlarınıza ihtiyacı olan derinliği katın.

5/5

Kapatıcınızı ciltteki kusurları kapatmak için de kullanabilirsiniz.

Ne demiştik, açık renkler ciltteki yüksek kısımları belirginleştirir ve uygulandığı bölgeleri yukarı çeker. Dolayısıyla cildinizdeki kusurları kapatıcı formülüyle gizleyebilirsiniz ancak özellikle doku ve akne problemlerini hali hazırda fondöteninizden daha açık renkli kapatıcınızla kamufle etmeye çalışmayın.

Açık renkli ürün aknenin veya izlerin rengini gizlese de ciltteki yükseltileri iyice ortaya çıkaracaktır.Minik kusurları gizlemek için fondöten renginizle eş bir kapatıcı edinin.

Kaynak : Vogue

Bu Yılın Trendleri

Whatsapp

Hemen Ara

test